راهنمای تبدیل پایان‌نامه به کتاب

راهنمای تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان‌نامه به کتاب

یکی از معتبرترین و ارزشمندترین اثر علمی-پژوهشی یک دانشجو در طول دوره تحصیلی نگارش و ارائه پایان‌نامه است که دفاع از آن در مقابل هیات داوران میزان یادگیری و تخصص یک دانشجو را در طی دوران تحصیل نشان می دهد. با توجه به این موضوع که فرآیند آماده نمودن مطالب و نگارش پایان‌نامه پروسه‌ای زمان‌بر و پرهزینه است و اخذ مدرک پایانی و فارغ‌ التحصیلی منوط به دفاع از پایان‌نامه می باشد. بنابراین دانشجویان برای بی‌عیب و نقص بودن آن انرژی زیادی صرف می کنند تا پایان‌نامه‌ای کامل و بی‌نقص را در جلسه هیات داوران برای اخذ نمره قبولی ارائه نمایند.

پس از اتمام کار، پایان‌نامه به کتابخانه دانشگاه جهت استفاده توسط سایر دانشجویان سپرده می شود و استفاده از پژوهش های انجام شده تنها توسط دانشجویان دانشکده شما امکان پذیر می باشد. اما بهتر است بدانید شما با تبدیل پایان نامه‌ی خود به کتاب می توانید علاوه بر بهره مندی از مزایای چاپ کتاب از پایان‌نامه دانش خود را نیز در اختیار تمامی علاقمندان به موضوع پایان‌‌نامه خود قرار داده و آن را محدود به افراد و مکانی خاص ننمایید. برای تبدیل پایان نامه به کتاب شما ملزم به رعایت مواردی هستید که با مطالعه این مقاله که به عنوان راهنمای تبدیل پایان‌نامه به کتاب تهیه و نوشته شده است می توانید به آسانی از آن ها اطلاع یابید.

پروسه تبدیل پایان‌نامه به کتاب بر خلاف پروسه تهیه و نگارش پایان‌نامه امری بسیار آسان، سریع و کم هزینه است. شما با چاپ کتاب از پایان‌نامه خود می توانید از مزایای زیر بهره مند گشته و امتیازات ویژه ای را کسب نمایید.

مزایای تبدیل پایان‌نامه به کتاب

  1. کسب 4 امتیاز در مصاحبه مربوط به دکترا به علت دارا بودن سابقه تالیف کتاب
  2. ترفیع شغلی
  3. تقویت رزومه تحصیلی
  4. ماندگار نمودن مطالب پایان‌نامه و قرار دادن آن در اختیار عموم مردم

مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب

برای تبدیل پایان‌نامه به کتاب شما می بایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب

آماده سازی و تحویل فایل ورد کتاب

با توجه به این که فایل پایان‌نامه به صورت کامل تایپ شده است شما با ایجاد برخی تغییرات و انجام برخی اصلاحات به آسانی می‌توانید فایل پایان نامه خود را مطابق با استانداردهای کتاب تبدیل نمایید. برای مشاهده مقاله بیشتر در خصوص “شیوه‌نامه تبدیل پایان‌نامه به کتاب” کلیک نمایید.

صفحه آرایی

پس از عقد قرار‌داد با ناشر نوبت به تحویل فایل کتاب به او و انجام صفحه‌آرایی کتاب می‌رسد. صفحه‌آرا با انتخاب درست و مناسب فونت، اندازه کلمات، فاصله میان خطوط، جای گذاری درست اشکال، تصاویر و نمودارها و ظاهر کتاب شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌نماید.همچنین توجه داشته باشید باتوجه به این که سایز پایان‌نامه‌ها در ابعاد کاغذ A4 می‌باشد شما برای تبدیل پایان‌نامه به کتاب می بایست از قطع استانداردی هم چون قطع وزیری یا رقعی استفاده نمایید.

دریافت شابک

برای دریافت شابک به اسم خودتان شما یا ناشر می‌بایست به سایت خانه کتاب مراجعه کرده و با درج اطلاعات لازم شماره استاندارد بین المللی کتاب (شابک) که یک کد 13 رقمی کاملاً منحصر بفرد است را دریافت نمایید.

طراحی روی جلد

طراحی روی جلد علاوه بر زیبایی و افزایش جذابیت بصری کتاب سبب فروش بیشتر کتاب در بازار و کسب سود برای شما خواهد شد.

دریافت فیپا

پس از اخذ شابک جهت اخذ فیپا «فهرست نویسی پیش از انتشار» و در واقع شناسنامه کتاب به سایت کتابخانه ملی و اسناد مراجعه کرده و با بارگذاری مدارک لازم هم چون شماره شابک، مدارک شناسایی و تحصیلی خود و فایل کتاب به صورت کاملا الکترونیک و رایگان فیپای کتاب خود را دریافت کرده و تمامی حقوق مادی و معنوی کتاب خود را به صورت انحصاری در مالکیت خود درآورید.

دریافت کارت کتاب یا مجوز کتاب

اکنون می‌بایست جهت اخذ کارت یا مجوز کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کرده و کلیه فرآیند مربوط به چاپ کتابتان را اعتبار بخشیده و کاملاً قانونی نمایید.

چاپ و صحافی کتاب

پس از اخذ تمامی مجوزها شما می‌بایست به ناشر مراجعه نموده و جهت چاپ، صحافی کتابتان و هزینه های مرتبط با آن توافق های لازم را انجام دهید.

عرضه کتاب

برای عرضه بهتر و بیشتر دیده شدن کتاب خود، چاپ کتاب خود را حتماً به ناشری معتبر و متخصص در حوزه موضوع پایان‌نامه خود بسپارید. انتشارات مدیران اندیشه این خدمات را با حرفه‌ای‌ترین متدها برای شما انجام می‌دهد. بدین ترتیب می‌توانید به صورت کاملاً حرفه ای کتاب خود را به بازار عرضه کرده و بدین طریق علاوه بر کسب مزایای نامبرده، کتابتان فروش خوبی داشته و شما به آسانی بتوانید کسب درآمد نمایید.

مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب  چه قدر طول می کشد؟

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب چه قدر طول می کشد؟

مدت زمان قانونی لازم جهت تبدیل پایان‌نامه بسته به موضوع کتاب بین 30 روز تا 90 روز بوده و این زمان به علت سیستمی بودن دریافت مجوزها برای  تمامی ناشران یکسان می‌باشد. چنان‌چه ناشری ادعا نماید زودتر از زمان یاد شده می‌تواند مجوزهای لازم جهت چاپ کتابتان را اخذ کرده و فرآیند چاپ کتاب را به اتمام برساند این ادعا کذب محض بوده و مطمئناً کتاب با مجوزهای جعلی به دست شما خواهد رسید  و متعاقباً این کار عواقب سنگینی از لحاظ قانونی برای شما در پی خواهد داشت.

در پایان

تبدیل پایان‌نامه به کتاب و چاپ آن به عنوان کتاب باعث در اختیار گذاشتن دانش شما در اختیار عموم مردم، پیشرفت علمی و جلوگیری از بلا استفاده ماندن تحقیقات و پژوهش های علمی و محدود شدن استفاده از آن به مکان و افراد خاصی خواهد شد. همچنین با این کار شما می‌توانید رزومه تحصیلی و شغلی خود را به آسانی تقویت نموده و علاوه بر ارتقای رتبه تحصیلی و شغلی می‌توانید از امتیاز تالیف کتاب در مصاحبه دکترا استفاده نمایید. فرآیند تبدیل پایان‌نامه به کتاب دارای هزینه بسیار کمی بوده و شما تنها با ایجاد کمی تغییرات و انجام برخی اصلاحات به آسانی می‌توانید پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کرده و از مزایای آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =