تایپ تخصصی

تایپ تخصصی کتاب

تایپ تخصصی

یکی از راه‌هایی که به وسیله‌ی آن می‌توانیم از غلط‌های خیلی مشخص و زیاد در یک متن پرهیز کنیم و مرحله‌‌ی ویراستاری را راحت‌تر کنیم همین تایپ تخصصی یک متن است. یک تایپیست با مهارت، با تجربه و با سواد می‌داند که کجا‌ها باید از علائمی مثل کاما و دو نقطه استفاده کند و یا املای کدام کلمات به چه شکل است. بعضی از کسانی که اقدام به تایپ یک متن فارسی می‌کنند هنوز مقوله‌ی نیم‌فاصله و تعریف نیم‌فاصله را در ورد خود نمی‌دانند. یک تایپیست ماهر باید بتواند حداقل 50 درصد از نیم‌فاصله‌ها در مرحله‌ی تایپ تشخیص دهد و رعایت کند.

علاوه بر آن بعضی متون هستند که نیاز دارند تا تایپیست با نرم افزار ورد بتواند از پس حروفچینی آن‌ها بر بیاید. مثلاً این متون دارای جداول مختلف با چینش‌های خاصی هستند و یا در آن‌ها از فرمول‌های ریاضی و یا منطقی استفاده شده. بعضی متون مدام به زبان‌های مختلف اشاره کرده که نیاز دارد تایپیست از کیبوردهای مختلف استفاده کند. همه این اقدامات در مجموعه‌ی تایپ تخصصی تعریف می‌شوند و نیاز به افراد متخصصی برای نوشتن آن‌ها وجود دارد.

مسئله دیگر در تایپ، سرعت تایپ است. هر کسی می‌تواند با آموزشی چندساعته جلوی یک کیبور بنشیند و کلمات را پشت سر هم ردیف کند اما اینکه یک فرد که مهارتی برای تایپ سریع و با دقت دارد مسئله‌ی کاملاً جدایی است.

ما در مدیران اندیشه

ما در مدیران اندیشه با کمک گرفتن از کسانی که توانایی بالایی در استفاده از پتانسیل‌های نرم افزار حروفچینی (ورد) دارند می‌توانیم ادعا کنیم که به تیم تایپ تخصصی مجهز هستیم. این تیم با صرف بهینه‌ترین زمان توانایی آن را دارند که با دقت‌ترین تایپ‌ها را انجام دهند.

این به ما کمک می‌کند که از زمان هدر رفته در مرحله‌ی ویرایش جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 28 = 31