صفحه‌آرایی و طراحی جلد

صفحه آرایی و طراحی جلد

صفحه‌آرایی و طرح جلد

صفحه‌آرایی و طرح جلد، ویترین و پوشش کتاب شما و نشان‌دهنده‌ی زحمت شما بر روی کتاب است. این اولین چیزی است که هر خواننده در فروشگاه یا کتابخانه با آن برخورد می‌کند. اگر در کتاب شما از یک مجسمه‌ی معروف سخن گفته شده باشد و آن مجسمه بر روی جلد باشد، خواننده را در یک نگاه به محتوا و اندیشه‌ی کتاب خود ارجاع داده‌اید. اگر در طراحی کتاب خودتان از خط‌های مستقیم و گوشه‌های تیز استفاده کرده باشد بدون هیچ سخنی این پیام را می‌رسانید که این کتاب یک محتوای جدی دارد.

در حالی که استفاده از گوشه‌های خمیده و یا اشکال هندسی به شکل بهم‌ریخته‌تر نشان از غیر جدی بودن کتاب و محتوای خودمانی آن دارد. استفاده از رنگ‌ها و همه‌ی المان‌های یک صفحه می‌تواند برای این تداعی‌ها کمک‌کننده باشد.

به این ترتیب همکاری کردن با طراحی که از زیر و بم این گفت‌و‌گوی پنهانی با خواننده آگاه باشد بسیار برای یک نویسنده تعیین‌کننده است.

از طرفی برای یک انتشارات هم این مسئله جنبه‌ی بسیار مهمی در برندینگ آن انتشارات دارد. مثلا می‌توان برای کتاب‌های یک نویسنده یک صفحه‌آرایی و جلد هماهنگ زد.

البته نکته قابل ذکر در اینجا این است که اگر نویسنده‌ای بگوید که من صفحه‌آرایی ساده و بدون رنگی برای کتابم می‌خواهم و در عوض نمی‌خوام زیاد بر روی این مسئله هزینه کنم صفحه‌آرا می‌تواند از نرم‌افزار ورد برای صفحه‌آرایی کتاب او بهره بگیرد.

ما در مدیران اندیشه:

ما در نشر مدیران اندیشه با توجه به توان نیروی متخصص طراح خودمان و باتوجه به خواست شما نویسنده‌ی عزیز می‌توانیم با صرف هزینه‌ای که شما خواستار آن هستید دست به طراحی‌های متفاوتی بزنیم.

طرح جلدها و صفحه‌آرایی‌های تخصصی ما برای این است که کتاب شما با بهترین فرم به بازار نشر معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 × 1 =