دستگاه چاپ هلیو گراور چیست؟

دستگاه چاپ هلیو گراور چیست؟

دستگاه چاپ هلیو گراور

امروزه چاپ کردن عکس، نوشته، لوگو روی محصولات جزو امور ضروری برای هر شرکت به حساب می‌آید و تقریباً تمام شرکت‌ها دارای دستگاه چاپ می‌‌باشند. شرکت‌‌ها می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های چاپ روی محصولات خود متون جذاب را چاپ نموده و لوگوی خود را نیز هک کنند. البته دستگاه‌های چاپ در کارگاه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی شرکت‌‌ها بیشترین استفاده را از این نوع دستگاه دارند. دستگاه‌های چاپ عملکرد متفاوتی دارند و با توجه به نوع خود می‌توانند طرح‌‌های‌ متنوعی را به چاپ‌ برسانند. یکی از انواع دستگاه‌های چاپ، دستگاه هلیو گراور می‌باشد که جزء بهترین دستگاه‌های چاپ کننده در جهان به شمار می‌آید.

در ادامه این مطلب قصد داریم در خصوص این دستگاه با کیفیت، توضیحات مفیدی را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

دستگاه چاپ هلیو گراور چیست؟

دستگاه چاپ هلیو گراور یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین دستگاه‌های چاپ در جهان می‌باشد. این دستگاه امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و به علت نوع چاپ منحصر‌بفردی که دارد شرکت‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. این دستگاه در چند سال اخیر بسیار پر فروش بوده و خریداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. دستگاه چاپ هلیو گراور بسیار متفاوت‌تر از دیگر دستگاه‌های چاپ می‌باشد و نوع عملکرد آن نیز با انواع دیگر تفاوت دارد. نحوه چاپ این نوع دستگاه اینگونه است که ابتدا تیغه‌های آن محل طراحی را کمی عمیق می‌کنند. سپس مرکب‌های اضافه به واسطه سیلندرهای دستگاه از روی محل طراحی پاک می‌شوند. در مرحله بعد نیز رنگ در طرح چاپی مورد نظر وارد می‌شود.

 حال می‌بایست صبر نمود تا دستگاه طرح را کمی گود‌تر کند و چاپ را انجام دهد. به علت عملکرد متفاوت این دستگاه به آن دستگاه چاپ گودی نیز گفته می‌شود. البته می‌توان گفت که این نوع دستگاه در واقع به واسطه تراشیدن محل چاپ عملکرد خود را نشان می‌دهد. استفاده از این دستگاه مزایای بسیاری را برای شرکت‌‌ها به همراه خواهد داشت و همین امر باعث شده است که امروزه در اکثر شرکت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای استفاده از دستگاه چاپ هلیو گراور

استفاده از دستگاه چاپ هلیو گراور مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت و کیفیت این دستگاه به قدری بالا می‌باشد که افراد  آن را به دیگر انواع دستگاه‌های چاپ ترجیح می‌دهند. در زیر چند نمونه از مهم‌ترین مزایای استفاده از این نوع دستگاه را نام برده‌ایم:

مزایای دستگاه چاپ هلیو گراور

  • چاپ متنوع

از این دستگاه می‌توان برای چاپ و‌ طراحی صفحات مختلفی استفاده کرد. به طور ساد‌ه‌تر می‌توان‌گفت تقریباً دستگاه هلیو گراور می‌تواند روی تمامی سطوح اعم از فلزی، چوبی عمل چاپ را انجام دهد. در شرکت‌‌ها برای چاپ نوشته و عکس بر روی حلب‌های مسی، وسایل آلمینیومی، وسائل چوبی، پارچه‌ای از این نوع دستگاه استفاده می‌کنند. این مورد یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه هلیو گراور به شمار می‌رود و تقریباً دلیل اصلی پرطرفدار بودن آن می‌باشد.

  • خشک شدن سریع

یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع دستگاه خشک شدن سریع طرح چاپ شده می‌باشد.  پس از اینکه شما طرح مورد نظرتان را با استفاده از دستگاه بر روی سطحی که می‌خواهید چاپ کنید عملکرد تبخیر اتفاق می‌افتد. هرگاه رنگ روی طرح اعمال شد دستگاه با استفاده از حرارت‌های درجه بندی شده رنگ را به سرعت خشک خواهد کرد.

 با خشک شدن رنگ دیگر نگران بر هم خوردن طراحی نخواهید بود. نکته قابل توجه این است که افراد می‌توانند مدت زمان خشک شدن طرح چاپی را خودشان انتخاب کنند. دستگاه هلیو گراور دارای درجه ‌بندی حرارتی می‌باشد و افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود درجه آن را کم‌ یا زیاد کنند. وقتی درجه دستگاه تنظیم شود طرح چاپی در زمان مورد نظر فرد خشک خواهد شد.

  • چاپ دقیق و منظم

دستگاه هلیو گراور، چاپ‌ را به دقیق‌ترین شکل ممکن‌ انجام می‌دهد و امکان اینکه کوچکترین بی‌نظمی در چاپ رخ دهد وجود نخواهد داشت. این دستگاه دارای سیلندر‌های بسیار دقیقی می‌باشد که هر نوع طرحی را به خوبی چاپ می‌کنند. این مورد نیز از بهترین مزایای این مدل دستگاه چاپ به شمار می‌رود.

  • قیمت مناسب

قیمت دستگاه چاپ هلیو گراور بسیار مناسب می‌‌باشد. قیمت این دستگاه نسبت به انواع دیگر پایین تر است. قیمت مناسب این نوع دستگاه باعث شده است که مشتریان زیادی داشته باشد. دستگاه هلیو گراور با توجه به امکاناتی که دارد قیمت گذاری می‌شود و تقریباً جزو ارزان‌ترین دستگاه‌های چاپ می‌باشد.

سرعت کار دستگاه چاپ هلیو گراور

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن افراد به وجود بیاید این است که سرعت کار دستگاه هلیو گراور چقدر است؟ در پاسخ می‌بایست بگوییم سرعت این دستگاه نسبت به انواع دیگر بالاتر است. به طور معمول سرعت چاپ دستگاه هلیو گراور ۲۵۰متر در هر دقیقه می‌باشد که میزان چاپ بسیار زیادی است. البته هر نوع دستگاه چاپ هلیو گراور دارای سرعت کار متفاوتی است. شرکت‌ها می‌بایست با توجه به نیاز خود دستگاه هلیو گراوری را خریداری کنند که با توجه به نیاز آن‌ها عمل چاپ را برایشان انجام دهد.

برای مثال اگر فردی بخواهد برای استفاده خود و یا چاپ در کارگاه از دستگاه هلیو گراور کمک بگیرد می‌بایست نوع کم سرعت آن را خریداری نماید. اما اگر شرکتی بخواهد از این نوع دستگاه برای چاپ متن، عکس و…بر روی محصولات خود استفاده نماید بهتر است پر‌سرعت‌ترین آن را انتخاب کند تا بتواند بیشترین چاپ را انجام دهد.

 به طور ساده‌تر می‌توان گفت که دستگاه چاپ هلیو گراور نسبت به انواع دیگر دارای سرعت بالاتری است و این مورد نیز یکی از مزایای آن به شمار می‌رود. سرعت کار بالای این دستگاه به افراد کمک می‌کند تا در مدت زمان کمتری متراژ زیادی چاپ انجام دهند‌. این کار باعث کاهش هزینه‌های شرکت‌ها نیز خواهد شد، زیرا دستگاه در مدت زمان کمتری فعالیت می‌کند و مصرف برق آن نیز بسیار کم خواهد شد.

مصرف مرکب دستگاه هلیو گراور چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که افراد در حین خرید یک دستگاه چاپ با‌ کیفیت به آن توجه می‌کنند، میزان مرکب یا همان رنگ مصرفی دستگاه می‌باشد. دستگاه‌های چاپ اغلب مصرف مرکب زیادی دارند. معمولاً این دستگاه‌ها طرح اولیه را بسیار کمرنگ اعمال می‌کنند، به همین خاطر می‌بایست یک یا دو بار دیگر نیز طرح چاپ شده رنگ آمیزی شود.

 اما دستگاه هلیو گراور به هیچ عنوان اینگونه نیست و مصرف رنگ آن بسیار پایین‌تر از انواع دیگر است. این نوع دستگاه برای بار اول طرح را بسیار پر رنگ چاپ می‌کند. این کار باعث می‌شود که دیگر نیاز به اعمال رنگ و چاپ دوباره نباشد‌. از این رو مصرف رنگ در دستگاه چاپ هلیو گراور بسیار کمتر می‌شود‌. اما توجه داشته باشید که نوع رنگ نیز در میزان مصرف آن توسط دستگاه هلیو گراور بسیار موثر است.

انتشارات مدیران اندیشه آماده ارائه هرگونه خدمات چاپی نظیر چاپ کتاب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =