اخذ شابک و فیپا

اخذ مجوز شابک و فیپا

اخذ شابک و فیپا

شاید برای شما به عنوان یک نویسنده یا حتی فرد عادی این سوال پیش آمده است که چاپ یک کتاب چه مراحل قانونی دارد؟ کدام مراجع می‌توانند کتاب‌های ما را از میان انبوه کتاب‌های چاپ شده شماره‌گذاری و شناسایی نمایند؟ و اصلاً آیا نهادی وجود دارد که به شناسایی تک تک کتاب‌های چاپ شده توجه کند؟ برای اخذ شابک و فیپا چه اقداماتی باید انجام شود؟

پاسخ سوالات شما اینجاست:

هر کتاب در کشور ایران سه مرحله برای مجوز‌گیری و ثبت طی می‌کند:

  • اخذ شابک
  • اخذ فیپا
  • اخذ مجوز

اینکه هر کدام از این‌ها چیست و از چه سازمانی باید برای گرفتن آن‌ها اقدام شود را با بحث‌های مفصلی در بخش دانستنی‌های سایت مدیران اندیشه می‌توانید بخوانید اما در یک کلام باید بگویم که گرفتن این شماره ثبت‌ها و مجوزها بدون کمک از یک انتشارات غیر ممکن است.

یعنی یک نویسنده نمی‌تواند خودش به تنهایی اقدام به نشر یک کتاب نماید و برای آن شابک یا فیپا بگیرد بلکه همه‌ی نویسندگان باید بنا به کار خود به انتشاراتی که مد نظرشان است مراجعه کرده و با آن‌ها قرارداد تنظیم کنند که طی این قراردادها یا کل مراحل آماده‌سازی کتاب به عهده انتشارات است و یا نویسنده بیان می‌کند که که تنها اخذ شابک، فیپا و مجوز را به عهده‌ی انتشارات گذاشته است.

اگر برای گرفتن شابک و فیپا از ما راهنمایی می‌خواهید این متن را تا پایان بخوانید.

ما در مدیران اندیشه

ما در مدیران اندیشه می‌توانیم کار اخذ شابک، فیپا و مجوز را برای شما نویسنده‌ی محترم انجام داده و اقدام به چاپ کتاب شما کنیم.

شما با در دست داشتن محتوای خودتان به انتشارات ما مراجعه کرده و آن را در اختیار نشر ما قرار می‌دهید و طی یک قرارداد ما به شما تعهد می‌دهیم که همه‌ی مراحل اداری را برایتان انجام دهیم.

پس به ما اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =