مزیت های چاپ کتاب از پایان‌نامه

مزیت های چاپ کتاب از پایانامه

چاپ کتاب از پایان‌نامه

امروزه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان و افراد تحصیل کرده جویای کار ارتقای رزومه تحصیلی و شغلی می باشد. یکی از راه های بسیار مفید و موثر جهت کسب امتیاز بیشتر در هنگام تحصیل و مصاحبه های شغلی و تقویت رزومه، چاپ مقاله و چاپ کتاب می باشد.

اگرچه در نگاه اول این کار کمی سخت و دشوار به نظر می رسد اما بهتر است بدانید چنان چه پس از خاتمه دوران تحصیل موفق به ارائه پایان‌نامه شده اید به راحتی می توانید از پایان‌نامه خود استفاده نموده و به کمک آن امتیاز چاپ کتاب را نیز کسب نمایید. مهم ترین ویژگی های یک پایان‌نامه جهت تبدیل نمودن آن به کتاب و مزیت های چاپ کتاب از پایان نامه را می توانید در این مقاله مطالعه بفرمایید .

تبدیل پایان نامه به کتاب

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا پس از اخذ واحدی به نام پایان‌نامه در آخرین ترم تحصیلی خود، ارائه آن و کسب نمره بالا با نظر اساتید مربوطه موفق به اخذ مدرک تحصیلی می گردند. با توجه به این امر که پروسه تهیه پایان‌نامه پروسه ای زمان بر است و پایان‌نامه به عنوان یک دستاورد علمی-پژوهشی تلقی می گردد شما عزیزان می توانید با تبدیل پایان‌نامه به کتاب سبب استفاده عموم مردم از نتایج پژوهش خود گردیده و علاوه بر آن صاحب امتیاز تالیف و چاپ یک کتاب شوید.

مزایای تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب دارای مزایایی به شرح زیر می باشد:

 • کسب امتیاز در مصاحبه دکتری

چنانچه جزو داوطلبان شرکت در آزمون دکترا می باشید بهتر است بدانید که با دارا بودن سابقه تالیف و چاپ کتاب های علمی مرتبط با رشته خود به آسانی می توانید 4 امتیاز در جلسه مصاحبه دکترا کسب نمایید. چاپ کتاب از پایان‌نامه و عبور از فیلترهای مربوطه و تایید پایان‌نامه شما جهت اخذ مجوز چاپ کتاب سبب اعتبار بخشیدن به پایان‌نامه شما گردیده و از نظر داوران مصاحبه دکتری به عنوان سابقه علمی-پژوهشی برای شما تلقی می گردد.

 • آسان بودن چاپ کتاب نسبت به انتشار مقاله

جهت انتشار مقاله از پایان‌نامه ترجمه متن آن به زبان انگلیسی و پذیرفته شدن مقاله برای چاپ چه در مجلات تخصصی داخلی  و  بین المللی پروسه ای پر هزینه و زمان بر است. در حالی که چاپ کتاب از پایان‌نامه بسیار آسان بوده و در مقایسه با انتشار مقاله بسیار کم هزینه بوده و به زمان بسیار کمی نیاز دارد.

 • قرار دادن نتایج پژوهش در اختیار عموم علاقمندان

پس از تهیه پایان‌نامه و دفاع از آن، پایان‌نامه های ارشد و دکترا در کتابخانه های دانشگاه جهت استفاده توسط سایر دانشجویان قرار می گیرد. اما تبدیل کتاب به پایان‌نامه و انتشار آن می تواند آن را در دسترس عموم علاقه‌مندان و مردم قرار داده و سبب ارتقای سطح فرهنگی و علمی آن ها گردد.

 • تقویت رزومه

چنان چه دارای سابقه تالیف کتاب و چاپ آن باشید رزومه شغلی شما تقویت شده و در نتیجه شانس بیشتری جهت استخدام در موقعیت های شغلی بهتری خواهید داشت. همچنین با پشت سر گذاشتن کلیه مراحل مربوط به تالیف تا چاپ یک کتاب تجربیات فراوانی را کسب کرده اید و می توانید به آسانی از تجربیات خود جهت اشتغال در پژوهشکده های علمی استفاده فرمایید .

 • سایر مزایا

 1. از نظر روان شناسی چاپ کتاب می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس و احساس موفقیت بیشتر در فرد گردیده و شانس موفقیت او را جهت قبولی وی در مصاحبه های شغلی نهاد های دولتی و خصوصی افزایش دهد .
 2. جایگاه علمی نویسنده کتاب در کشور ارتقا می‌یابد.
 3. منجر به کسب اعتبار علمی فرد و شناخته شدن فرد می گردد.
 4. ارتقای رتبه شغلی فرد در محیط کار که موجب افزایش حقوق و مزایا می‌شود.

مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب

برای تبدیل پایان‌نامه به کتاب تنها کافی است مراحل زیر را طی نموده و در زمانی بسیار کوتاه پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل نموده و آن را منتشر نمایید.این مراحل عبارتند از :

 1. تغییر متن پایان نامه و حذف برخی واژه ها هم چون آزمایش، فرضیه؛ تغییر عنوان پایان نامه و برخی دیگر از عناوین و فصول کتاب و استفاده از زبان نوشتاری ساده تر. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص شیوه نامه تبدیل پایان‌نامه به کتاب کلیک کنید.
 2. ویراستاری محتوای کتاب توسط متخصصین این حوزه
 3. صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب
 4. دریافت شماره شابک یا شناسه کتاب
 5. دریافت مجوز فیپا از وزارت ارشاد، بدین منظور می بایست فایل نهایی کتاب به همراه مدارک شناسایی خود به عنوان نویسنده کتاب و کد شابک و سایر مشخصات کتاب را آماده نمایید و پس از دریافت فیپا برای کسب مجوز چاپ اقدام نمایید.
 6. چاپ و صحافی کتاب توسط یک ناشر معتبر و عرضه آن به بازار کتاب جهت فروش

هزینه تبدیل پایان‌نامه به کتاب بر اساس چه مواردی تعیین و محاسبه می شود؟

هزینه چاپ کتاب از پایان‌نامه بر اساس عوامل مختلفی از جمله تعداد صفحات کتاب، صفحه آرایی، نوع صحافی، جلد کتاب، نوع چاپ (افست یا دیجیتال) تعیین می شود که مجموع این هزینه ها در مقایسه با چاپ مقاله از پایان‌نامه بسیار کمتر می باشد.

در پایان

پایان‌نامه به عنوان رسمی ترین اثر علمی ماحصل تلاش های دانشجو در طی سال های تحصیل خود می باشد. با توجه به این که محتوای پایان‌نامه می بایست توسط استاد راهنما، استاد مشاور و داوران حاضر در جلسه دفاع مورد تایید قرار گیرد لذا سطح علمی پایان‌نامه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و دانشجو می تواند با تبدیل نمودن آن به پایان‌نامه از امتیازات پژوهشی مربوط به چاپ کتاب از پایان نامه جهت تقویت رزومه شغلی و تحصیلی خود استفاده نماید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 1 = 5